Minu ideed joonistusprogrammide kasutamiseks lasteaiaõppetöös

Joonistusprogramme saab kasutada ise töölehtede tegemiseks ja ka anda lastele selles ülesandeid, näiteks:

Matemaatikas- lasta kujundeid värvida, ise neid teha(joonistada). Hulkade puhul võib lasta kustukummiga kustutada see, mis ei sobi sinna. Saab lasta katsetada erinevaid pintslipaksuseid ja erineva pikkusega jooni- neid võrrelda ja sellega ka mõisteid (pikk, lühike, lühem, pikem jne )korrata. võimalusi on lõputult. Sõltub vaid teemast.

Saab joonistada muusikat näiteks- kujunda muusikarütm (erinevate joontega, lainetega jne)

Värvusõpetuses saab õpetada värve, lastes neil kindlaid värve võtta ja nendega midagi teha.

Kunstis saab ka lihtsalt täpsust proovida- värvi pilt pintli abil, või siis lihtsalt täitega. Lasta joonistada ka mingi kindel pilt- ma pere, kala (vastavalt teemale). Joonista 3. erineva pintsliga merd (lained ) Saab jätkata pilti. Näiteks paned pildi linnupesakastist ja laps peab puuduva osa joonistama- selle ümbruse, mis seal veel olla võiks. Samuti saab lisada pildile detaile. Näiteks on pilt talvisest linnast- sinna laps saab lisaks joonistada, päikse, kelgutavad lapsed vms.

ArtRage- paned selle tähtede tabloo ja laps värvib sealt oma nimetähed ainult.

Tee templeid (määrad näiteks mingi kindla arvu või ütled mida ta peaks templitega kujutama- näiteks oma nime esimese tähe)

Tegelikult on võimalusi lõputult. Iga teema juures saaks kuidagi alati seda kasutada. Kuna aga lapsi on palju siis lasteaias on see kaheldav, kas saab päris lastel ise midagi lasta teha- vb seal õhtul kui neid vähe on. Aga iseendale töölehtede tegemiseks saab neid keskkondasid samuti kasutada.

Tegelikult on nii, et minule valmistas mõni programm küll peavalu, kuna nad on minu jaoks uued, tekkis probleeme teinekord allalaadimisel. Ilmselt on mul arvuti nüüd igasugust pahna täis, mida vaja ei ole. Mõni programm on väga kasutu- tasuta versioon on nii algeline ja vähe asju on saadaval. Tux Paintiga ma ei saanud üldse salvestada. Ma olin alguses settingutes selle panemata jätnud ja hiljem enam ei lasknud mul Ega mul see arvutika enam parimas eas  ja korras ei ole, seega juhtus ka mõningaid kokkujooksmisi. Ühesõnaga jama kui palju. ArtRage on selline programm, kus oleks lihtsalt hea mingit pilti joonistada- pastellidega ( seal palju erinevaid pintsleid ). Drawing for children tundus kõige parem- lastele just. see on hea lihtne, arusaadav- põhimõttelt Paint-iga väga sarnane ainult rohkem lisavõimalusi. Kindlasti on häid programme, kui neid kasutada oskad. mina annan siinkohal alla. olen mitu päeva nendega mürgeldanud ja nüüd ei saa enam ise ka aru, ega tee neil vahet.

Tööleht kaladega- Paint.Net

Tööleht keeles ja kõnes- Drawing for Children

Gimp- ei suuda enam jamada, arvuti nii tuksis ja ei võta enam midagi vastu ka mul. laadis alla vist aga ei avane ja jumal teab mis tal viga on.


 

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s